Ušakovs par izrunāšanos gatavs sūdzēt tiesā Āboltiņu
Publicēts 8. decembrī, 2011.
Rīgas domes priekšsēdētājs gatavs vērsties tiesā, jo politiskajā vidē izskan aizdomas par Nila Ušakova motīviem, noguldot Latvijas Krājbankā 10 miljonus latu.

Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai lūgts skaidrojums par izteicieniem attiecībā uz Rīgas domes priekšsēdētāju. S. Āboltiņa pagājušās nedēļas nogalē notikušajā partijas Vienotība Rīgas nodaļas kongresā apšaubīja N. Ušakova godprātību, izraugoties banku un nosacījumus iespaidīgam pašvaldības līdzekļu noguldījumam. Tāpat Saeimas spīkere esot publiski paziņojusi, ka «atmiņā palikuši vērojumi, kur Rīgas mērs Nils Ušakovs Jaunā viļņa pasākumos manīts kopā ar Snoras bankas bijušo vadītāju Vladimiru Antonovu».

Rīgas dome LK zaudējusi 10 miljonus latu. Politiķi pauduši neizpratni, kāpēc tik ievērojama summa glabāta šajā bankā, turklāt ar tik niecīgiem peļņas procentiem. Pirms nedēļas partijas Vienotība Saeimas frakcijas deputāts Ainars Latkovskis nosūtīja vēstuli ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, lūdzot pārbaudīt, par kādām summām un procentu likmēm pašvaldības un valsts kapitālsabiedrības veikušas noguldījumus LK. A. Latkovskis arī lūdza pārbaudīt, vai šo noguldījumu procentu likmes nav mazākas nekā citiem LK noguldītājiem.

N. Ušakovs uzsver, ka Rīgas dome īstermiņa noguldījumus LK sāka izvietot kopš pagājušā gada oktobra, ievērojot to, ka minētās bankas piedāvātās noguldījuma procentu likmes esot bijušas augstākas nekā citām komercbankām. Rīgas domes Finanšu departamenta veiktā aptauja liecinājusi, ka šā gada oktobrī LK piedāvātā divu mēnešu depozīta likme bija 1%, citu banku – 0,93%, 0,72%, 0,33% un 0,25%. Rīgas vadītājs atgādina, ka līdz šā gada vasaras vidum viņš ārstējās klīnikā Berlīnē un nav apmeklējis nevienu pasākumu Jaunā viļņa laikā.

S. Āboltiņas palīdze Gunda Reire Neatkarīgajai uzsvēra, ka Saeimas priekšsēdētāja negrasoties atteikties ne no viena vārda. Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļa ir lūgusi S. Āboltiņai sniegt konkrētus faktus. Ja tādu pierādījumu nebūs, visi izskanējušie apgalvojumi publiski jāatsauc. Pretējā gadījumā Rīgas domes priekšsēdētājs draud vērsties tiesā.


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: