Par apkuri būs jāmaksā vairāk
Publicēts 6. septembrī, 2011.
Uzņēmums Rīgas siltums (RS) šomēnes plāno iesniegt jaunu siltuma tarifu projektu, un tas nozīmē, ka visticamāk janvārī par apkuri un karsto ūdeni maksāsim vairāk. Rīdzinieki tiek mierināti, ka maksājumu starpība būs neliela.

 

«RS samazinās izmaksas citās pozīcijās, lai tarifa paaugstinājums klientus ietekmētu pēc iespējas mazāk,» skaidro RS informācijas daļas vadītāja Linda Rence. Pašlaik uzņēmums tarifā nav iekļāvis akcīzes nodokļa palielinājumu dabasgāzei, bet «tas nevar tā būt mūžīgi, jo augstāks akcīzes nodoklis ir spēkā jau no 1. jūlija», saka L. Rence. Pašlaik to maksā tikai RS, bet neiekasē no iedzīvotājiem un citiem klientiem. Siltumapgādes tarifs, ko jau tagad vajadzētu maksāt arī iedzīvotājiem, ir 1,60 lati par vienu megavatstundu (MWh). «Iedzīvotājiem pilnais akcīzes nodoklis nebūs jāmaksā,» uzsver L. Rence. Intervijā Latvijas Radio RS valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis sacīja, ka pēc jauno tarifu stāšanās spēkā siltumapgādes tarifs Rīgā varētu pieaugt par pāris santīmiem – līdz latam. Ar nosacījumu – ja dabasgāzes cena nemainīsies. Pašlaik norēķiniem par piegādāto siltumenerģiju piemērots tarifs 38,09 Ls/MWh (bez PVN), tarifs jūlijā bija 37,41 Ls/MWh (bez PVN).

Septembra vidū RS paredzējis iesniegt jauno siltumapgādes tarifu projektu Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai, izskatīšana ilgst apmēram trīs mēnešus.

Šogad rīdzinieki nedaudz sliktāk maksājuši par patērēto siltumu, tomēr galvaspilsētā situācija tiek vērtēta kā ļoti laba. Par saviem sniegtajiem pakalpojumiem pagājušajā apkures sezonā RS ir saņēmis maksājumus 93 procentu apmērā. Iepriekšējā apkures sezonā 95 procenti rēķinu bijuši nomaksāti. «Mūsu darbības rezultātā vasaras mēnešos tiek dzēsti aizkavētie ziemas maksājumi, tieši pēdējos mēnešos vērojamas pozitīvas tendences parādu norēķinos. Apsaimniekotāju un īpašnieku parādsaistības par patērēto siltumenerģiju, beidzoties apkures sezonai, ir dzēstas vairāk nekā uz pusi,» informē L. Rence.

Tomēr uzņēmums aicina apsaimniekotājus un iedzīvotājus norēķināties par patērēto siltumenerģiju, jo parādnieki apkuri nesaņems. N. Talcis izteicās, ka pieredze liecinot – līdz novembrim iekavētie maksājumi lielākoties ir nomaksāti, tāpēc visu ziemu bez apkures un siltā ūdens cilvēki netiek atstāti.

RS atgādina, ka jautājumus par apkures sezonas uzsākšanu un siltumenerģijas taupības režīmiem izlemj dzīvokļu īpašnieki, savu nostāju paužot apsaimniekotājam. Piemēram, apkures temperatūras samazināšana individuālajos siltummezglos par vienu grādu ļauj ietaupīt ap pieciem procentiem no apkures izmaksām.

Gatavojoties nākamajai apkures sezonai, RS ir veicis hidrauliskās pārbaudes vairāk nekā 700 kilometros siltumtīklu. Lielākā daļa plānoto remontu siltumtīklos jau ir pabeigti.


Komentāri
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Ievadi šī portāla nosaukumu: